Super User
Curabitur ultrices commodo magna, ac semper risus molestie vestibulum. Aenean commodo nibh non dui adipiscing rhoncus.
[tab id="tab1" class="tabbale" button="nav-tabs"] [tab_item title="2016/2017"]
Pendent d'actualització quan donin inici el 100% de lligues federades
[/tab_item] [tab_item title="2015/2016"]
JUGADORS I TÈCNICS DE TOTS ELS EQUIPS FEDERATS 2015/2016 |
NOTA: Els documents poden patir modificacions segons els moviments de la temporada |
EQUIPS EUROPA · Nou Sardenya i Camp de l'Àliga |
Filial, Juvenil A, Juvenil B, Juvenil C, Juvenil D, Cadet A, Cadet B, Cadet C, Cadet D, Infantil A, Infantil B, Femení A, Femení B, Femení C i Femení 7
|
EQUIPS FUNDACIÓ · Camp de l'Àliga |
Document actualitzat a 20/10/15
Infantil C, Infantil D, Aleví A, Aleví B, Aleví C, Aleví D, Aleví E, Aleví F, Aleví G, Aleví H, Benjamí A, Benjamí B, Benjamí C, Benjamí D, Benjamí E, Prebenjamí A i Prebenjamí B |
[/tab_item] [tab_item title="2014/2015"]
JUGADORS I TÈCNICS DE TOTS ELS EQUIPS FEDERATS 2014/2015 |
NOTA: Els documents poden patir modificacions segons els moviments de la temporada |
EQUIPS EUROPA · Nou Sardenya i Camp de l'Àliga Clica AQUÍ per descarregar l'arxiu Excel Filial, Juvenil A, Juvenil B, Juvenil C, Juvenil D, Cadet A, Cadet B, Cadet C, Infantil A, Infantil B, Aleví A, Aleví B, Aleví C, Aleví D, Femení A, Femení B, Femení C i Femení 7 EQUIPS FUNDACIÓ · Camp de l'Àliga Clica AQUÍ per descarregar l'arxiu Excel Cadet D, Infantil C, Infantil D, Aleví E, Aleví F, Aleví G, Aleví H, Benjamí A, Benjamí B, Benjamí C, Benjamí D, Benjamí E, Prebenjamí A i Prebenjamí B |
[/tab_item] [/tab]
La nova pàgina web que el CE Europa estrena entre aquesta matinada i al llarg de tot el divendres i dissabte (segons la zona geogràfica del domicili de cada internauta el canvi arribarà unes hores abans o després) inclou una llista completa de tots els entrenadors de l'entitat.
ELS TÈCNICS DEL PRIMER EQUIP, ANY A ANY |
||||||||
Dades de les temporades conegudes fins a la data | ||||||||
TEMPORADA | ENTRENADOR | RELLEU 1 |
RELLEU 2 | RELLEU 3 |
||||
|
||||||||
1907 a 1919 |
no existeix la figura |
|||||||
1920/1921 | Ralph Kirby | |||||||
1921/1922 | Ralph Kirby | |||||||
1922/1923 | Ralph Kirby | |||||||
1923/1924 | Ralph Kirby | |||||||
1924/1925 | Ralph Kirby | Bonaventura Pelaó | ||||||
1925/1926 | Bonaventura Pelaó | Karl Heinlein | ||||||
1926/1927 | Karl Heinlein | |||||||
1927/1928 | Karl Heinlein | |||||||
1928/1929 | Karl Heinlein | |||||||
1929/1930 | Joan Bordoy | |||||||
1930/1931 | Joan Bordoy | |||||||
1931/1932 | Càndid Mauricio | |||||||
1932/1933 | Amadeu Cartes | |||||||
1933/1934 | Amadeu Cartes | |||||||
1934/1935 | Càndid Mauricio | |||||||
1935/1936 | Càndid Mauricio | |||||||
1936/1937 | Càndid Mauricio | |||||||
1937/1938 | Càndid Mauricio | |||||||
1938/1939 | Càndid Mauricio | |||||||
1939/1940 | Esteve Pelaó | |||||||
1940/1941 | Càndid Mauricio | |||||||
1941/1942 | Càndid Mauricio | |||||||
1942/1943 | Francesc Cifré | |||||||
1943/1944 | Josep Montserrat | |||||||
1944/1945 | Teodor Mauri | |||||||
1945/1946 | Teodor Mauri | |||||||
1946/1947 | Càndid Mauricio | |||||||
1947/1948 | Francesc Cifré | Vicenç Saura |
||||||
1948/1949 | Vicenç Saura | Joan Pellicer | ||||||
1949/1950 | Cristóbal Martí | |||||||
1950/1951 | Manuel Cruz | |||||||
1951/1952 | Manuel Cruz | Miquel Ibarra | ||||||
1952/1953 | Miquel Ibarra | Josep Ma. García | ||||||
1953/1954 | Manuel Cruz | |||||||
1954/1955 | Francesc Betancourt | |||||||
1955/1956 | Pere Solé | |||||||
1956/1957 | Pere Solé | Benito García | ||||||
1957/1958 | Benito García | Marcel Domingo | Julián Arcas | |||||
1958/1959 | Mario Anchisi | |||||||
1959/1960 | Joan Deprius | Miquel Gual | ||||||
1960/1961 | Jordi Benavent | Enric Bescós | ||||||
1961/1962 | Josep Núñez | |||||||
1962/1963 | Josep Núñez | |||||||
1963/1964 | Narcís Falcó | |||||||
1964/1965 | Narcís Falcó | Gabriel Taltavull | ||||||
1965/1966 | Luís Cid Carriega | |||||||
1966/1967 | Juan Navarro | |||||||
1967/1968 | Juan Navarro | |||||||
1968/1969 | Josep Núñez | |||||||
1969/1970 | Juan Navarro | |||||||
1970/1971 | Juan Navarro | |||||||
1971/1972 | Joaquim Carreras | Carles Farrés | Gerard Gatell | |||||
1972/1973 | Antoni Argilés | |||||||
1973/1974 | Antoni Argilés | José Rincón | Fernando Argila | |||||
1974/1975 | Gerard Gatell | |||||||
1975/1976 | Luís Muñoz | Antonio Lagunas | ||||||
1976/1977 | Josep Monfort | |||||||
1977/1978 | Josep Monfort | Alfred Matamala | ||||||
1978/1979 | Tomàs Barris | |||||||
1979/1980 | Díaz Dágoras | Rafael Granero | Alfred Vera | |||||
1980/1981 | Gerard Gatell | Juan Navarro | José Rincón | Alfred Vera | ||||
1981/1982 | Waldo Ramos | Antoni Celdrán | ||||||
1982/1983 | Jordi Solsona |
|||||||
1983/1984 | Jordi Solsona |
Jordi Muntané |
||||||
1984/1985 | Martínez Bonachera | |||||||
1985/1986 | M. Rodríguez "Rodri" | Antonio Lagunas | Julià Garcia | |||||
1986/1987 | Pau Sahagun | Jordi Muntané | ||||||
1987/1988 | Carles Anglés | |||||||
1988/1989 | Carles Anglés | |||||||
1989/1990 | Carles Anglés | |||||||
1990/1991 | Carles Anglés | Martí Alavedra | Juan Blázquez | |||||
1991/1992 | Juan Blázquez | Vicente Artero | Carlos Pacheco | |||||
1992/1993 | Antonio Muñoz | Pep Rovira | ||||||
1993/1994 | Pep Rovira | |||||||
1994/1995 | Pep Rovira | Osman Bendezú | ||||||
1995/1996 | Josep Moratalla | |||||||
1996/1997 | Josep Moratalla | |||||||
1997/1998 | "Tintín" Márquez | |||||||
1998/1999 | Albert Roca | |||||||
1999/2000 | Juan Moscoso | |||||||
2000/2001 | Juan Moscoso | |||||||
2001/2002 | Alfonso Gallardo | Miquel Corominas | ||||||
2002/2003 | Miquel Corominas | |||||||
2003/2004 | Juan Moscoso | Josep Moratalla |
||||||
2004/2005 | Josep Moratalla | |||||||
2005/2006 | Josep Moratalla | |||||||
2006/2007 | Manolo Márquez | |||||||
2007/2008 | José Ángel Valero | |||||||
2008/2009 | José Ángel Valero | |||||||
2009/2010 | Pedro Dólera | |||||||
2010/2011 | Pedro Dólera | |||||||
2011/2012 | Pedro Dólera | |||||||
2012/2013 | Pedro Dólera | |||||||
2013/2014 | Pedro Dólera | |||||||
2014/2015 | Pedro Dólera | |||||||
2015/2016 | Albert Poch | |||||||
2016/2017 | Albert Poch | Takahisa Shiraishi |
Joan Esteva | |||||
2017/2018 | Joan Esteva | Ramon Gatell | ||||||
2018/2019 | David Vilajoana | |||||||
2019/2020 | David Vilajoana | |||||||
2020/2021 | David Vilajoana | |||||||
2021/2022 | David Vilajoana | Gerard Albadalejo | ||||||
2022/2023 | Ignasi Senabre | |||||||
2023/2024 | Ignasi Senabre / Ramon Gatell | |||||||
2024/2025 | Aday Benítez |
Total entrenadors diferents (fins inici 2022/2023): 76
Entrenadors amb més partits oficials de lliga + play-off en tota la història
1) Pedro Dólera (249)
2) Josep Moratalla (189)
3) Càndid Mauricio (176)
4) Juan Navarro (168)
5) Carles Anglès (120) i David Vilajoana (120)
Aquest dissabte és el dia marcat al calendari per començar la lliga interna de l'Escola de Futbol del CE Europa. En aquest article trobareu l'enllaç a la composició de les plantilles, el calendari de les primeres cinc jornades i la circular que els responsables esportius han dirigit a les famílies.
Sis anys després, toca un canvi. La pàgina web del CE Europa vol celebrar el seu 13è aniversari en línia amb un canvi radical de dalt a baix. L'únic que es mantindrà fidel és la constant actualització i l'habitual cobertura informativa. Per la resta, molt millor visualització, dinamisme i modernitat.
L'únic jugador del CE Europa que ha disputat el 100% de minuts de la lliga és Rafa Leva. Diversos factors com les setmanes de tres partits, lesions i sancions han fet que, des de diumenge, cap jugador de camp acumuli tots els minuts d'aquesta lliga.
El desencert i la mala fortuna van fer que els tres punts volessin de nou del Nou Sardenya. S'arribava a la mitja part perdent per dos gols, però el resultat no reflectia el que s'havia vist sobre el terreny de joc. Dos grans xuts havien marcat la diferència.
[tab id="tab1" class="tabbale" button="nav-tabs"] [tab_item title="2023/2024"]
PRIMERA RFEF 2023/2024 | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (10/09/23) · 11:00 H █ |
EUROPA | DEPORTIVO | 1-2 | |||
02 (17/09/23) · 11:00 H █ |
OSASUNA | EUROPA | 0-1 | |||
03 (30/09/23) · 19:30 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 2-1 | |||
04 (08/10/23) · 12:00 H █ | AEM | EUROPA | 2-1 | |||
05 (15/10/23) · 12:00 H █ | EUROPA | ATHLETIC CLUB B | 0-1 | |||
06 (21/10/23) · 12:00 H █ | ALHAMA | EUROPA | 5-0 | |||
07 (04/11/23) · 11:00 H █ | ESPANYOL | EUROPA | 2-1 | |||
08 (12/11/23) · 12:00 H █ | EUROPA | ALBACETE | 0-0 | |||
09 (18/11/23) · 16:00 H █ | MADRID CFF B | EUROPA | 0-2 | |||
10 (25/11/23) · 17:30 H █ | EUROPA | ALAVÉS | 0-3 | |||
11 (09/12/23) · 12:00 H █ | CACEREÑO | EUROPA | 2-3 | |||
12 (16/12/23) · 17:15 H █ | EUROPA | DUX LOGROÑO | 1-7 | |||
13 (07/01/24) · 13:00 H █ |
ATL. DE MADRID B |
EUROPA | 5-1 | |||
14 (14/01/24) · 12:00 H █ |
EUROPA | AEM | 0-2 | |||
15 (21/01/24) · 16:00 H █ |
BARCELONA B | EUROPA | 2-0 | |||
16 (28/01/24) · 12:00 H █ |
EUROPA | ALHAMA | 1-2 | |||
17 (04/02/24) · 12:15 H █ |
ATHLETIC CLUB B | EUROPA | 1-1 | |||
18 (11/02/24) · 12:00 H █ |
EUROPA | ESPANYOL | 0-1 | |||
19 (18/02/24) · 15:00 H █ |
EUROPA | MADRID CFF B | 4-1 | |||
20 (09/03/24) · 19:00 H █ |
ALBACETE | EUROPA | 3-1 | |||
21 (17/03/24) · 12:00 H █ |
EUROPA | CACEREÑO | 1-2 | |||
22 (24/03/24) · 17:00 H █ |
DUX LOGROÑO | EUROPA | 1-0 | |||
23 (31/03/24) · 17:30 H █ |
DEPORTIVO | EUROPA | 1-1 | |||
24 (14/04/24) · 17:00 H █ |
EUROPA | ATL. DE MADRID B | 2-1* | |||
25 (21/04/24) · 12:00 H █ |
ALAVÉS | EUROPA | 4-0 | |||
26 (27/04/24) · 19:30 H █ |
EUROPA | OSASUNA | 0-3 | |||
Classificació: 12è / Punts: 21 / PG: 6 / PE: 3 / PP: 17 / GF: 24 / GC: 54
Campió: FC Barcelona B / Segon: RC Deportivo / Descens: Europa, Athletic Club B i Madrid CFF B.
* = Partit que confirma el descens matemàtic de l'Europa a la Segona RFEF.
[/tab_item] [tab_item title="2022/2023"]
SEGONA RFEF 2022/2023 · GRUP NORD | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (10/09/22) · 11:30 H █ |
EUROPA |
PARQUESOL | 2-0 | |||
02 (18/09/22) · 12:00 H █ | FRIOL | EUROPA | 2-4 | |||
03 (01/10/22) · 20:00 H █ | EUROPA | ZARAGOZA | 6-2 | |||
04 (09/10/22) · 11:00 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 0-1 | |||
05 (15/10/22) · 13:30 H █ | REAL MADRID B | EUROPA | 0-4 | |||
06 (29/10/22) · 12:00 H █ | EUROPA | OSASUNA B | 3-0 | |||
07 (06/11/22) · 16:00 H █ | GETAFE | EUROPA | 0-0 | |||
08 (12/11/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | RACING | 0-3 | |||
09 (19/11/22) · 16:00 H █ |
TORRELODONES | EUROPA | 0-3 | |||
10 (26/11/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | PRADEJÓN | 2-2 | |||
11 (03/12/22) · 13:30 H █ | SÁRDOMA | EUROPA | 0-4 | |||
12 (17/12/22) · 17:15 H █ | EUROPA | BIZKERRE | 3-2 | |||
13 (07/01/23) · 16:30 H █ | VIAJES INTERRÍAS | EUROPA | 0-3 | |||
14 (14/01/23) · 15:30 H █ | EUROPA | ATHLETIC CLUB C | 5-0 | |||
15 (21/01/23) · 15:15 H █ | EUROPA | ATL. DE MADRID B | 1-2 | |||
16 (29/01/23) · 11:00 H █ | OSASUNA B | EUROPA | 3-2 | |||
17 (04/02/23) · 15:15 H █ | EUROPA | REAL MADRID B | 1-2 | |||
18 (11/02/23) · 16:00 H █ | ZARAGOZA | EUROPA | 1-2 | |||
19 (19/02/23) · 12:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 2-1 | |||
20 (04/03/23) · 16:30 H █ | PARQUESOL | EUROPA | 2-3 | |||
21 (11/03/23) · 15:15 H █ | EUROPA | FRIOL | 2-0 | |||
22 (19/03/23) · 12:00 H █ | RACING | EUROPA | 1-2 | |||
23 (25/03/23) · 17:15 H █ | EUROPA | GETAFE | 0-1 | |||
24 (01/04/23) · 11:00 H █ |
ATHLETIC CLUB C | EUROPA | 0-2 | |||
25 (15/04/23) · 15:30 H █ | EUROPA | TORRELODONES | 6-1 | |||
26 (22/04/23) · 17:00 H █ |
PRADEJÓN | EUROPA | 0-1 | |||
27 (30/04/23) · 17:00 H █ |
BIZKERRE | EUROPA | 2-2 | |||
28 (06/05/23) · 19:30 H █ |
EUROPA | VIAJES INTERRÍAS | 3-2* | |||
29 (13/05/23) · 19:00 H █ |
ATL. DE MADRID B | EUROPA | 1-0** | |||
30 (20/05/23) · 19:00 H █ |
EUROPA | SÁRDOMA | 3-1 | |||
PLAY-OFF PER L'ASCENS A 1aRFEF (anada i tornada) | ||||||
Eliminatòria d'anada i tornada entre els segons classificats del Grup Nord i Sud de Segona RFEF. El guanyador dels dos partits puja de categoria completant els tres ascensos dels campions de lliga regular (Atlético de Madrid B i Madrid CFF B). | ||||||
[A] (27/05/22) · 19:30 H █ | EUROPA | LEVANTE B | 1-0 | |||
[T] (03/06/22) · 18:00 H █ |
LEVANTE B | EUROPA | 2-2 | |||
Classificació: 2n / Punts: 66 / PG: 21 / PE: 3 / PP: 6 / GF: 72 / GC: 31
Campió: Atlético de Madrid B / Segon: Europa / Descens: Parquesol, Sárdoma, Friol i Torrelodones
* = Victòria que assegura la segona posició i, per tant, disputar el play-off d'ascens amb el segon classificat del Grup Sud (Levante B)
** = Derrota que decideix el campionat en favor de l'Atlético de Madrid B
[/tab_item] [tab_item title="2021/2022"]
PRIMERA NACIONAL 2021/2022 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (05/09/21) · 12:00 H █ |
PARDINYES | EUROPA | 0-5 | |||
02 (12/09/21) · 19:00 H █ |
EUROPA | ESPANYOL B | 4-3 | |||
03 (19/09/21) · 17:30 H █ |
FONTSANTA-FATJÓ | EUROPA |
1-5 | |||
04 (03/10/21) · 12:30 H █ |
EUROPA |
SON SARDINA | 3-0 | |||
05 (10/10/21) · 16:00 H █ | SANT LLUÍS | EUROPA | 0-5 | |||
06 (16/10/21) · 19:15 H █ | EUROPA | STADIUM CASABLANCA | 9-0 | |||
07 (30/10/21) · 18:30 H █ | HUESCA | EUROPA | 1-2 | |||
08 (07/11/21) · 17:00 H █ | EUROPA | VIC RIUPRIMER | 1-0 | |||
09 (14/11/21) · 12:00 H █ | EUROPA | SANT GABRIEL | 2-0 | |||
10 (20/11/21) · 15:30 H █ | RIUDOMS | EUROPA | 0-0 | |||
11 (28/11/21) · 13:30 H █ | EUROPA | ATL. BALEARS | 0-1 | |||
12 (04/12/21) · 15:30 H █ | COLLERENSE | EUROPA | 1-4 | |||
13 (11/12/21) · 17:15 H █ | EUROPA | ZARAGOZA CFF B | 1-0 | |||
14 (09/01/22) · 16:00 H █ | EUROPA | PARDINYES | 7-0 | |||
15 (15/01/22) · 19:00 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 0-4 | |||
16 (23/01/22) · 17:00 H █ | EUROPA | FONTSANTA-FATJÓ | 6-0 | |||
17 (30/01/22) · 12:00 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 1-4 | |||
18 (06/02/22) · 15:00 H █ | EUROPA | SANT LLUÍS | 2-0 | |||
19 (20/02/22) · 16:00 H █ | STADIUM CASABLANCA | EUROPA | 2-5 | |||
20 (26/02/22) · 19:30 H █ | EUROPA | HUESCA | 3-2 | |||
21 (06/03/22) · 16:00 H █ | VIC RIUPRIMER | EUROPA | 0-1 | |||
22 (12/03/22) · 19:00 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 0-0* | |||
23 (27/03/22) · 12:00 H █ | EUROPA | RIUDOMS | 3-0 | |||
24 (03/04/22) · 16:00 H █ | ATL. BALEARS | EUROPA | 0-0** | |||
25 (10/04/22) · 12:00 H █ | EUROPA | COLLERENSE | 3-0 | |||
26 (24/04/22) · 12:00 H █ | ZARAGOZA CFF B | EUROPA | 1-4 |
Classificació: 1r / Punts: 69 / PG: 22 / PE: 3 / PP: 1 / GF: 83 / GC: 13
Campió: Europa / Segon: Atlètic Balears / Descens: Sant Lluís i Pardinyes
* = Empat que dona matemàticament l'ascens a la nova Segona RFEF femenina a 4 jornades pel final del campionat
** = Empat que dona matemàticament el títol de campió de Primera Nacional a 2 jornades pel final del campionat
[/tab_item] [tab_item title="2020/2021"]
PRIMERA NACIONAL 2020/2021 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (18/10/20) · 11:30 H █ | EUROPA | SANT GABRIEL | 1-1 | |||
02 (25/10/20) · 12:00 H █ | TERRASSA | EUROPA | 1-1 | |||
03 (01/11/20) · 11:30 H █ | EUROPA | RIUDOMS | 2-1 | |||
04 (08/11/20) · 16:30 H █ | PARDINYES | EUROPA | 2-0 | |||
05 (15/11/20) · 17:00 H █ | EUROPA | LEVANTE LP | 2-2 | |||
06 (22/11/20) · 16:30 H █ | VIC RIUPRIMER | EUROPA | 1-1 | |||
07 (29/11/20) · ----:---- H | ---- descans ---- | ---- descans ---- | ---- | |||
08 (06/12/20) · 16:00 H █ | EUROPA | HUESCA | 2-1 | |||
09 (13/12/20) · 17:30 H █ | COLLERENSE B | EUROPA | 1-1 | |||
10 (20/12/20) · 16:30 H █ | EUROPA | IGUALADA | 2-2 | |||
11 (10/01/21) · 13:00 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 2-2 | |||
12 (17/01/21) · 16:00 H █ | EUROPA | ATL. BALEARS | 1-2 | |||
13 (24/01/21) · 12:00 H █ | GIRONA | EUROPA | 3-2 | |||
14 (31/01/21) · 16:30 H █ | EUROPA | PALLEJÀ | 4-0 | |||
15 (07/02/21) · 12:00 H █ | ZARAGOZA B | EUROPA | 0-2 | |||
16 (14/02/21) · 12:00 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 0-1 | |||
17 (21/02/21) · 11:30 H █ | EUROPA | TERRASSA | 2-1 | |||
18 (27/02/21) · 15:30 H █ | RIUDOMS | EUROPA | 4-2 | |||
19 (07/03/21) · 11:30 H █ | EUROPA | PARDINYES | 0-2 | |||
20 (14/03/21) · 16:00 H █ | LEVANTE LP | EUROPA | 0-1 | |||
21 (21/03/21) · 11:30 H █ |
EUROPA | VIC RIUPRIMER | 2-3 | |||
22 (28/03/20) · ----:---- H | ---- descans ---- | ---- descans ---- | ---- | |||
23 (02/04/21) · 12:30 H █ | HUESCA | EUROPA | 1-3 | |||
24 (11/04/21) · 14:45 H █ | EUROPA | COLLERENSE B | 3-0 | |||
25 (18/04/21) · 11:30 H █ | IGUALADA | EUROPA | 5-5 | |||
26 (25/04/21) · 14:45 H █ | EUROPA | SON SARDINA | 2-2 | |||
27 (02/05/21) · 14:00 H █ | ATL. BALEARS | EUROPA | 2-1* | |||
28 (09/05/21) · 12:00 H █ | EUROPA | GIRONA | 3-0 | |||
29 (16/05/21) · 17:00 H █ | PALLEJÀ | EUROPA | 1-3 | |||
30 (30/05/21) · 12:00 H █ | EUROPA | ZARAGOZA B | 4-2 | |||
Classificació: 5è / Punts: 45 / PG: 12 / PE: 9 / PP: 7 / GF: 55 / GC: 42
Campió i promoció a Reto Iberdrola: Levante Las Planas
Descens: Girona, Terrassa, Collerense B i Pallejà
* = El partit estava previst per a les 12 del matí però un problema logístic amb el vol del CE Europa ha obligat a posar-lo més tard, jugant-se finalment a les 14 hores
[/tab_item] [tab_item title="2019/2020"]
PRIMERA NACIONAL 2019/2020 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (15/09/19) · 11:30 H █ |
EUROPA | ESPANYOL B |
0-7 | |||
02 (22/09/19) · 11:45 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 1-0 | |||
03 (29/09/19) · 16:00 H █ | ATL. BALEARS | EUROPA | 2-3 | |||
04 (05/10/19) · 11:30 H █ | EUROPA | SON SARDINA | 3-1 | |||
05 (13/10/19) · 17:00 H █ | PALLEJÀ | EUROPA | 1-0 | |||
06 (20/10/19) · 16:00 H █ | EUROPA | VIC RIUPRIMER | 4-1 | |||
07 (27/10/19) · 13:00 H █ | TERRASSA | EUROPA | 3-2 | |||
08 (03/11/19) · 16:00 H █ | EUROPA | HUESCA | 4-3 | |||
09 (10/11/19) · 16:00 H █ | PARDINYES | EUROPA | 1-1 | |||
10 (17/11/19) · 11:30 H █ | EUROPA | IGUALADA | 2-1 | |||
11 (24/11/19) · 16:00 H █ | ST. P. PESCADOR | EUROPA | 3-4 | |||
12 (01/12/19) · 14:30 H █ | EUROPA | M. TOPPFOTBALL | 6-0 | |||
13 (15/12/19) · 16:00 H █ | LEVANTE LP | EUROPA | 1-2 | |||
14 (12/01/20) · 12:15 H █ | ESPANYOL B |
EUROPA | 3-1 | |||
15 (19/01/20) · 17:00 H █ | EUROPA | SANT GABRIEL | 0-0 | |||
16 (26/01/20) · 14:00 H █ | EUROPA | ATL. BALEARS | 0-0 | |||
17 (02/02/20) · 12:00 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 2-1 | |||
18 (09/02/20) · 11:30 H █ | EUROPA | PALLEJÀ | 3-1 | |||
19 (01/03/20) · 16:00 H █ | VIC RIUPRIMER | EUROPA | 2-2 | |||
* |
* La lliga no pot seguir disputant-se per la pandèmia mundial de la Covid-19
Dos mesos després de l'aturada de la competició la RFEF dona per acabades
totes les lligues i la Primera Nacional femenina finalitza tal com estava
en la jornada número 19 del primer dia de març
[/tab_item] [tab_item title="2018/2019"]
SEGONA DIVISIÓ 2018/2019 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (09/09/18) · 12:00 H █ |
SEAGULL | EUROPA | 4-1 | |||
02 (16/09/18) · 11:30 H █ | EUROPA | COLLERENSE | 1-2 | |||
03 (23/09/18) · 11:00 H █ | EUROPA | SANT GABRIEL | 0-3 | |||
04 (30/09/18) · 12:30 H █ | M. TOPPFOTBALL | EUROPA | 0-3 | |||
05 (14/10/18) · 16:30 H █ | EUROPA | PALLEJÀ | 2-0 | |||
06 (21/10/18) · 17:00 H █ | AEM | EUROPA | 3-2 | |||
07 (28/10/18) · 11:30 H █ | EUROPA | SON SARDINA | 3-0 | |||
08 (04/11/18) · 11:00 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 3-2 | |||
09 (11/11/18) · 17:00 H █ | EUROPA | IGUALADA | 1-0 | |||
10 (25/11/18) · 16:00 H █ | ST. P. PESCADOR | EUROPA | 1-2 | |||
11 (02/12/18) · 11:30 H █ | EUROPA | PARDINYES | 1-2 | |||
12 (06/12/18) · 12:30 H █ | ZARAGOZA CFF | EUROPA | 2-0 | |||
13 (22/12/18) · 15:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 2-3 | |||
14 (13/01/19) · 11:30 H █ | EUROPA | SEAGULL | 2-0 | |||
15 (20/01/19) · 11:30 H █ | COLLERENSE | EUROPA | 2-1 | |||
16 (27/01/19) · 11:45 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 2-0 | |||
17 (03/02/19) · 11:30 H █ | EUROPA | M. TOPPFOTBALL | 5-0 | |||
18 (17/02/19) · 17:00 H █ | PALLEJÀ | EUROPA | 0-3 | |||
19 (24/02/19) · 16:45 H █ | EUROPA | AEM | 0-5 | |||
20 (03/03/19) · 12:00 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 3-1 | |||
21 (10/03/19) · 17:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 1-3 | |||
22 (17/03/19) · 11:30 H █ |
IGUALADA | EUROPA | 0-1 | |||
23 (24/03/19) · 11:30 H █ | EUROPA | ST. P. PESCADOR | 2-1 | |||
24 (31/03/19) · 16:30 H █ | PARDINYES | EUROPA | 2-2 | |||
25 (14/04/19) · 16:00 H █ | EUROPA | ZARAGOZA CFF | 1-6 | |||
26 (21/04/19) · 11:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 3-0 |
Classificació: 9è / Punts: 31 / PG: 10 / PE: 1 / PP: 15 / GF: 39 / GC: 50
Campió i promoció a Liga Iberdrola: Zaragoza CFF
Ascens a la nova Primera B: Seagull, Barcelona B, AEM i Collerense
Descens: cap (temporada sense descensos per creació de la Primera B)
[/tab_item] [tab_item title="2017/2018"]
SEGONA DIVISIÓ 2017/2018 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (03/09/17) · 11:30 H █ |
EUROPA |
PARDINYES |
3-1 | |||
02 (10/09/17) · 17:00 H █ | AEM | EUROPA |
1-0 | |||
03 (24/09/17) · 11:30 H █ | EUROPA |
COLLERENSE | 2-1 | |||
04 (01/10/17) · 12:30 H █ | PEÑA FERRANCA | EUROPA |
0-5 | |||
05 (08/10/17) · 12:15 H █ | IGUALADA | EUROPA |
2-2 | |||
06 (15/10/17) · 10:00 H █ | EUROPA |
PALLEJÀ | 3-2 | |||
07 (29/10/17) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA |
5-2 | |||
08 (05/11/17) · 10:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 0-1 | |||
09 (12/11/17) · 12:00 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 3-3 | |||
10 (19/11/17) · 11:30 H █ | EUROPA | LEVANTE LP | 2-0 | |||
11 (26/11/17) · 16:00 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 5-0 | |||
12 (03/12/17) · 17:00 H █ | EUROPA | SEAGULL | 1-1 | |||
13 (10/12/17) · 13:00 H █ | SPORTING MAHÓN | EUROPA | 2-2 | |||
14 (07/01/18) · 16:00 H █ | PARDINYES | EUROPA | 0-4 | |||
15 (14/01/18) · 11:30 H █ | EUROPA | AEM | 2-1 | |||
16 (28/01/18) · 11:30 H █ | COLLERENSE | EUROPA | 2-3 | |||
17 (04/02/18) · 11:30 H █ | EUROPA | PEÑA FERRANCA | 1-0 | |||
18 (18/02/18) · 11:30 H █ | EUROPA | IGUALADA | 3-0 | |||
19 (25/02/18) · 17:00 H █ | PALLEJÀ | EUROPA | 3-1 | |||
20 (04/03/18) · 10:15 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 1-2 | |||
21 (11/03/18) · 10:00 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 4-2 | |||
22 (18/03/18) · 11:30 H █ | EUROPA | SON SARDINA | 4-2 | |||
23 (25/03/18) · 16:00 H █ | LEVANTE LP | EUROPA | 1-2 | |||
24 (30/03/18) · 11:30 H █ |
EUROPA | SANT GABRIEL | 1-2 | |||
25 (15/04/18) · 12:00 H █ | SEAGULL | EUROPA | 3-0 | |||
26 (22/04/18) · 11:30 H █ | EUROPA | SPORTING MAHÓN | 3-1 |
Classificació: 6è / Punts: 43 / PG: 13 / PE: 4 / PP: 9 / GF: 52 / GC: 45
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: Levante LP, Sporting Mahón i Peña Ferranca
[/tab_item] [tab_item title="2016/2017"]
SEGONA DIVISIÓ 2016/2017 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (04/09/16) · 12:30 H █ |
SON SARDINA |
EUROPA |
1-2 | |||
02 (11/09/16) · 12:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 0-6 | |||
03 (25/09/16) · 17:00 H █ | AEM | EUROPA | 2-4 | |||
04 (02/10/16) · 12:00 H █ | EUROPA | SABADELL | 1-0 | |||
05 (09/10/16) · 17:00 H █ | IGUALADA | EUROPA | 2-2 | |||
06 (12/10/16) · 12:00 H █ | EUROPA | COLLERENSE | 3-1 | |||
07 (16/10/16) · 12:00 H █ | L'ESTARTIT | EUROPA | 2-2 | |||
08 (30/10/16) · 16:00 H █ | EUROPA | SEAGULL | 0-2 | |||
09 (06/11/16) · 12:00 H █ | LEVANTE LP | EUROPA | 1-3 | |||
10 (13/11/16) · 16:00 H █ | EUROPA | SANT GABRIEL | 4-2 | |||
11 (20/11/16) · 14:15 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 2-5 | |||
12 (04/12/16) · 17:00 H █ | PALLEJÀ | EUROPA | 1-1 | |||
13 (08/12/16) · 12:00 H █ | EUROPA | PORTO CRISTO | 6-2 | |||
14 (11/12/16) · 16:00 H █ | EUROPA | SON SARDINA |
3-1 | |||
15 (08/01/17) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 0-1 | |||
16 (15/01/17) · 16:00 H █ | EUROPA | AEM | 1-1 | |||
17 (29/01/17) · 12:15 H █ | SABADELL | EUROPA | 2-2 | |||
18 (12/02/17) · 16:00 H █ | EUROPA | IGUALADA | 0-0 | |||
19 (19/02/17) · 12:00 H █ | COLLERENSE | EUROPA | 0-1 | |||
20 (26/02/17) · 16:00 H █ | EUROPA | L'ESTARTIT | 1-1 | |||
21 (12/03/17) · 12:00 H █ | SEAGULL | EUROPA | 1-1 | |||
22 (19/03/17) · 17:00 H █ | EUROPA | LEVANTE LP | 1-2 | |||
23 (26/03/17) · 16:00 H █ | SANT GABRIEL | EUROPA | 1-1 | |||
24 (02/04/17) · 17:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 0-1 | |||
25 (23/04/17) · 11:30 H █ | EUROPA | PALLEJÀ | 1-0 | |||
26 (30/04/17) · 12:00 H █ | PORTO CRISTO | EUROPA | 1-2 |
Classificació: 4t / Punts: 48 / PG: 13 / PE: 9 / PP: 4 / GF: 48 / GC: 35
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: L'Estartit, Sabadell i Porto Cristo
[/tab_item] [tab_item title="2015/2016"]
SEGONA DIVISIÓ 2015/2016 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (06/09/15) · 12:00 H █ |
EUROPA | PALLEJÀ | 0-1 | |||
02 (13/09/15) · 12:00 H █ |
SEAGULL | EUROPA | 3-2 | |||
03 (27/09/15) · 17:30 H █ |
EUROPA | SON SARDINA | 0-1 | |||
04 (04/10/15) · 12:30 H █ |
LEVANTE LP | EUROPA | 3-0 | |||
05 (11/10/15) · 11:30 H █ | EUROPA | CERDANYOLA | 0-2 | |||
06 (17/10/15) · 18:30 H █ |
IGUALADA | EUROPA | 1-2 | |||
07 (01/11/15) · 12:00 H █ |
EUROPA | COLLERENSE | 2-0 | |||
08 (08/11/15) · 12:00 H █ |
BARCELONA B | EUROPA | 3-0 | |||
09 (15/11/15) · 16:00 H █ |
EUROPA | L'ESTARTIT | 1-2 | |||
10 (22/11/15) · 12:45 H █ |
AEM LLEIDA | EUROPA | 2-3 | |||
11 (06/12/15) · 17:30 H █ |
LA ROCA | EUROPA | 0-4 | |||
12 (13/12/15) · 12:00 H █ |
EUROPA | ESPANYOL B | 2-1 | |||
13 (10/01/16) · 12:30 H █ |
SAN GABRIEL | EUROPA | 0-1 | |||
14 (17/01/16) · 17:00 H █ |
PALLEJÀ | EUROPA | 2-0 | |||
15 (31/01/16) · 12:00 H █ |
EUROPA | SEAGULL | 3-1 | |||
16 (07/02/16) · 12:00 H █ |
SON SARDINA | EUROPA | 1-1 | |||
17 (21/02/16) · 16:00 H █ |
EUROPA | LEVANTE LP | 0-6 | |||
18 (28/02/16) · 12:00 H █ |
CERDANYOLA | EUROPA | 2-4 | |||
19 (13/03/16) · 17:00 H █ |
EUROPA | IGUALADA | 1-1 | |||
20 (20/03/16) · 16:00 H █ | COLLERENSE | EUROPA | 0-3 | |||
21 (16/03/16) · 21:00 H █ |
EUROPA | BARCELONA B | 0-3* | |||
22 (03/04/16) · 21:00 H █ | L'ESTARTIT | EUROPA | 0-3 | |||
23 (17/04/16) · 17:00 H █ | EUROPA | AEM LLEIDA | 2-2 | |||
24 (24/04/16) · 12:00 H █ | EUROPA | LA ROCA | 3-2 | |||
25 (01/05/16) · 12:15 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 2-3 | |||
26 (15/05/16) · 17:00 H █ | EUROPA | SAN GABRIEL | 5-2 | |||
Classificació: 6è / Punts: 39 / PG: 12 / PE: 3 / PP: 10 / GF: 40 / GC: 41
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: PB La Roca, Cerdanyola i Collerense B
* = partit disputat en dimecres i de forma anticipada al calendari ordinari (previst inicialment pel 27 de març -Setmana Santa-) i acordat d'avançar pels dos clubs.
[/tab_item] [tab_item title="2014/2015"]
SEGONA DIVISIÓ 2014/2015 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (14/09/14) · 17:00 H █ |
LLORET | EUROPA | 1-6 | |||
02 (21/09/14) · 11:30 H █ |
EUROPA | IGUALADA | 2-1 | |||
03 (28/09/14) · 12:00 H █ |
SEAGULL | EUROPA | 3-0 | |||
04 (05/10/14) · 12:00 H █ |
EUROPA | SON SARDINA | 3-2 | |||
05 (12/10/14) · 11:30 H █ |
EUROPA | LEVANTE LP | 1-4 | |||
06 (19/10/14) · 12:00 H █ |
BARCELONA B | EUROPA | 3-0 | |||
07 (02/11/14) · 12:00 H █ |
EUROPA | SANT ANDREU | 3-1 | |||
08 (09/11/14) · 12:00 H █ |
AEM LLEIDA | EUROPA | 1-1 | |||
09 (16/11/14) · 12:00 H █ |
EUROPA | SAN GABRIEL B | 2-0 | |||
10 (30/11/14) · 12:15 H █ |
ESPANYOL B | EUROPA | 2-0 | |||
11 (06/12/14) · 12:00 H █ |
EUROPA | L'ESTARTIT | 2-5 | |||
12 (14/12/14) · 18:15 H █ |
VIC | EUROPA | 2-0 | |||
13 (11/01/15) · 12:00 H █ |
EUROPA | T. ALCAINE B | 4-0 | |||
14 (18/01/15) · 11:30 H █ |
EUROPA | LLORET | 7-2 | |||
15 (25/01/15) · 17:00 H █ |
IGUALADA | EUROPA | 0-2 | |||
16 (01/02/15) · 11:30 H █ |
EUROPA | SEAGULL | 1-1 | |||
17 (15/02/15) · 11:45 H █ | SON SARDINA | EUROPA | 2-4 | |||
18 (22/02/15) · 12:00 H █ | LEVANTE LP | EUROPA | 4-1 | |||
19 (01/03/15) · 12:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 0-0 | |||
20 (08/03/15) · 16:15 H █ | SANT ANDREU | EUROPA | 1-3 | |||
21 (15/03/15) · 11:30 H █ | EUROPA | AEM LLEIDA | 1-1 | |||
22 (22/03/15) · 11:00 H █ | SAN GABRIEL | EUROPA | 1-1 | |||
23 (29/03/15) · 12:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 2-0 | |||
24 (12/04/15) · 12:00 H █ | L'ESTARTIT | EUROPA | 4-2 | |||
25 (19/04/15) · 11:30 H █ | EUROPA | VIC | 0-1 | |||
26 (26/04/15) · 10:00 H █ | T. ALCAINE B | EUROPA | 3-2 | |||
Classificació: 6è / Punts: 38 / PG: 11 / PE: 5 / PP: 10 / GF: 50 / GC: 45
Campió i promoció ascens: Levante LP / Descens: T. Alcaine B, Sant Andreu i Lloret
[/tab_item] [/tab]
Un gol del gironí Joel Arimany al minut 72 complicava l'encontre per un Europa que, no obstant, va saber reaccionar amb una diana de David Requena quatre minuts més tard. Disputades dues jornades, l'Europa suma el primer punt en la seva estrena de la Lliga Nacional com a local.
[tab id="tab1" class="tabbale" button="nav-tabs"] [tab_item title="2023/2024"]
LLIGA NACIONAL 2023/2024 · GRUP VII |
||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (16/09/23) · 17:00 H █ | EUROPA | NÀSTIC | 0-1 | |||
02 (23/09/23) · 18:00 H █ | MARTINENC | EUROPA | 0-1 | |||
03 (30/09/23) · 16:45 H █ | EUROPA | SABADELL B | 2-1 | |||
04 (08/10/23) · 11:45 H █ | FUNDACIÓ GRAMA | EUROPA | 0-4 | |||
05 (14/10/23) · 17:00 H █ | EUROPA | ATLÈTIC SEGRE | 6-4 | |||
06 (22/10/23) · 16:30 H █ | CORNELLÀ B | EUROPA | 1-2 | |||
07 (29/10/23) · 18:00 H █ | SANT ANDREU | EUROPA | 2-0 | |||
08 (04/11/23) · 17:00 H █ | EUROPA | GIMNÀSTIC MANRESA | 1-2 | |||
09 (11/11/23) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 1-2 | |||
10 (18/11/23) · 17:15 H █ | EUROPA | OLOT | 1-0 | |||
11 (25/11/23) · 18:45 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 4-1 | |||
12 (02/12/23) · 17:00 H █ | EUROPA | APA POBLE SEC | 1-0 | |||
13 (16/12/23) · 20:00 H █ |
DAMM B | EUROPA | 2-0 | |||
14 (14/01/24) · 17:00 H █ |
EUROPA | LLORET | 4-2 | |||
15 (20/01/24) · 17:00 H █ | FIGUERES | EUROPA | 2-5 | |||
16 (27/01/24) · 16:00 H █ | NÀSTIC | EUROPA | 3-1 | |||
17 (03/02/24) · 17:00 H █ |
EUROPA | MARTINENC | 1-1 | |||
18 (18/02/24) · 18:00 H █ | SABADELL B | EUROPA | 2-0 | |||
19 (24/02/24) · 17:00 H █ | EUROPA | FUNDACIÓ GRAMA | 2-3 | |||
20 (02/03/24) · 16:00 H █ | ATLÈTIC SEGRE | EUROPA | 1-1 | |||
21 (10/03/24) · 13:00 H █ | EUROPA | CORNELLÀ B | 2-0 | |||
22 (17/03/24) · 19:30 H █ | EUROPA | SANT ANDREU | 1-3 | |||
23 (24/03/24) · 18:15 H █ | GIMNÀSTIC MANRESA | EUROPA | 0-1 | |||
24 (06/04/24) · 17:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 0-1 | |||
25 (13/04/24) · 12:30 H █ | OLOT | EUROPA | 3-1 | |||
26 (21/03/24) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 4-1 | |||
27 (27/03/24) · 18:00 H █ | APA POBLE SEC | EUROPA | 2-2 | |||
28 (05/05/24) · 17:45 H █ | EUROPA | DAMM B | 1-0 | |||
29 (27/03/24) · 18:00 H █ | LLORET | EUROPA | 1-1 | |||
30 (19/05/24) · 16:00 H █ | EUROPA | FIGUERES | 3-1 |
Classificació: 5è / Punts: 49 / PG: 15 / PE: 4 / PP: 11 / GF: 51 / GC: 44
Campió: Gimnàstic Manresa / Ascens: Gimnàstic Manresa, Nàstic / Descens: Cornellà B, Atlètic Segre, Lloret i Figueres
[/tab_item] [tab_item title="2022/2023"]
DIVISIÓ D'HONOR 2022/2023 · GRUP III |
||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (03/09/22) · 11:00 H █ | EUROPA | BARCELONA | 2-3 | |||
02 (10/09/22) · 17:30 H █ | ZARAGOZA | EUROPA | 4-2 | |||
03 (17/09/22) · 17:15 H █ | EUROPA | CONSTÀNCIA | 1-2 | |||
04 (01/10/22) · 16:00 H █ | NÀSTIC | EUROPA | 1-0 | |||
05 (08/10/22) · 17:15 H █ | EUROPA | MALLORCA | 0-2 | |||
06 (15/10/22) · 19:00 H █ | ESPANYOL | EUROPA | 2-2 | |||
07 (22/10/22) · 17:00 H █ | EUROPA | CORNELLÀ | 0-3 | |||
08 (30/10/22) · 16:30 H █ | SAN FRANCISCO | EUROPA | 4-0 | |||
09 (06/11/22) · 12:30 H █ | GIRONA | EUROPA | 3-0 | |||
10 (13/11/22) · 17:15 H █ | EUROPA | EBRO | 2-0 | |||
11 (20/11/22) · 11:45 H █ | FUNDACIÓ GRAMA | EUROPA | 2-2 | |||
12 (27/11/22) · 17:30 H █ | EUROPA | SABADELL | 1-4 | |||
13 (03/12/22) · 18:30 H █ | DAMM | EUROPA | 1-0 | |||
14 (10/12/22) · 12:30 H █ | EUROPA | BADALONA | 3-1 | |||
15 (17/12/22) · 15:15 H █ | HUESCA | EUROPA | 0-2 | |||
16 (15/01/23) · 12:00 H █ | BARCELONA | EUROPA | 3-0 | |||
17 (21/01/23) · 17:30 H █ | EUROPA | ZARAGOZA | 2-2 | |||
18 (28/01/23) · 16:00 H █ | CONSTÀNCIA | EUROPA | 2-1 | |||
19 (04/02/23) · 17:30 H █ | EUROPA | NÀSTIC | 3-0 | |||
20 (12/02/23) · 16:00 H █ | MALLORCA | EUROPA | 2-0 | |||
21 (18/02/23) · 17:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL | 1-1 | |||
22 (25/02/23) · 18:15 H █ | CORNELLÀ | EUROPA | 0-0 | |||
23 (05/03/23) · 19:00 H █ | EUROPA | SAN FRANCISCO | 1-2 | |||
24 (19/03/23) · 11:30 H █ | EUROPA | GIRONA | 1-2 | |||
25 (01/04/23) · 16:45 H █ |
EBRO | EUROPA | 1-2 | |||
26 (09/04/23) · 17:00 H █ | EUROPA | FUNDACIÓ GRAMA | 5-4 | |||
27 (15/04/23) · 16:00 H █ | SABADELL | EUROPA | 2-3 | |||
28 (22/04/23) · 17:15 H █ |
EUROPA | DAMM | 2-2 | |||
29 (29/04/23) · 16:00 H █ |
BADALONA | EUROPA | 3-1 | |||
30 (07/05/23) · 12:00 H █ | EUROPA | HUESCA | 5-1 |
Classificació: 13è / Punts: 30 / PG: 8 / PE: 6 / PP: 16 / GF: 44 / GC: 59
Campió: Barcelona / Copa Rei: Barcelona / Descens: Europa, Nàstic, Grama i Ebro.
[/tab_item] [tab_item title="2021/2022"]
DIVISIÓ D'HONOR 2021/2022 · GRUP III |
||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (05/09/21) · 12:00 H █ | GIRONA | EUROPA | 1-1 | |||
02 (11/09/21) · 17:00 H █ | EUROPA | UNIF. BELLVITGE | 0-1 | |||
03 (18/09/21) · 17:00 H █ | EBRO | EUROPA | 1-0 | |||
04 (25/09/21) · 17:00 H █ | EUROPA | MONTECARLO | 1-1 | |||
05 (03/10/21) · 12:00 H █ | MALLORCA | EUROPA | 4-1 | |||
06 (09/10/21) · 17:30 H █ | EUROPA | SANT ANDREU | 0-0 | |||
07 (16/10/21) · 17:00 H █ | EUROPA | NÀSTIC | 1-1 | |||
08 (24/10/21) · 12:00 H █ | BARCELONA | EUROPA | 4-1 | |||
09 (30/10/21) · 17:00 H █ | EUROPA | CERDANYOLA | 1-1 | |||
10 (07/11/21) · 11:30 H █ | ESPANYOL | EUROPA | 0-0 | |||
11 (13/11/21) · 17:15 H █ | EUROPA | CORNELLÀ | 2-1 | |||
12 (20/11/21) · 15:45 H █ | ZARAGOZA | EUROPA | 2-0 | |||
13 (28/11/21) · 16:00 H █ | EUROPA | ATL.BALEARS | 2-1 | |||
14 (05/12/21) · 12:00 H █ | SAN FRANCISCO | EUROPA | 1-2 | |||
15 (12/12/21) · 17:15 H █ | EUROPA | SABADELL | 1-3 | |||
16 (18/12/21) · 12:30 H █ |
LLEIDA ESPORTIU | EUROPA | 0-5 | |||
17 (09/01/22) · 18:30 H █ |
EUROPA | DAMM | 0-0 | |||
18 (23/01/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | GIRONA | 0-1 | |||
19 (05/02/22) · 18:00 H █ |
UNIF. BELLVITGE | EUROPA | 4-0 | |||
20 (12/02/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | EBRO | 1-0 | |||
21 (19/02/22) · 17:45 H █ |
MONTECARLO | EUROPA | 2-2 | |||
22 (26/02/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | MALLORCA | 0-1 | |||
23 (05/03/22) · 17:35 H █ |
SANT ANDREU | EUROPA | 0-0 | |||
24 (12/03/22) · 16:00 H █ |
NÀSTIC | EUROPA | 2-2 | |||
25 (19/03/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | BARCELONA | 3-1 | |||
26 (26/03/22) · 17:00 H █ |
CERDANYOLA | EUROPA | 1-2 | |||
27 (02/04/22) · 17:15 H █ |
EUROPA | ESPANYOL | 1-0 | |||
28 (10/04/22) · 14:30 H █ | CORNELLÀ | EUROPA | 0-1 | |||
29 (15/04/22) · 12:15 H █ | EUROPA | ZARAGOZA | 0-0 | |||
30 (23/04/22) · 12:15 H █ | ATLÈTIC BALEARS | EUROPA | 0-1 | |||
31 (30/04/22) · 17:00 H █ | EUROPA | SAN FRANCISCO | 0-0 | |||
32 (07/05/22) · 16:00 H █ | SABADELL | EUROPA | 1-2 | |||
33 (14/05/22) · 17:00 H █ | EUROPA | LLEIDA ESPORTIU | 3-1 | |||
34 (22/05/22) · 18:30 H █ | DAMM | EUROPA | 0-2 |
Classificació: 8è / Punts: 51 / PG: 13 / PE: 12 / PP: 9 / GF: 38 / GC: 36
Campió: Barcelona / Copa Rei: Barcelona, Espanyol / Descens: Lleida, Cerdanyola, Montecarlo, Sant Andreu i At.Balears.
[/tab_item] [tab_item title="2020/2021"]
DIVISIÓ D'HONOR 2020/2021 · GRUP III · SUBGRUP A | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (08/12/20) · 15:45 H █ | SAN FRANCISCO | EUROPA | 1-0* | |||
02 (08/11/20) · 17:00 H █ | EUROPA | BARCELONA | 1-1 | |||
03 (15/11/20) · 12:00 H █ | ATL. VILLACARLOS | EUROPA | 0-1 | |||
04 (21/11/20) · 12:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL | 1-2 | |||
05 (28/11/20) · 16:00 H █ | MALLORCA | EUROPA | 0-2 | |||
06 (05/12/20) · 12:00 H █ | EUROPA | CORNELLÀ | 1-0 | |||
07 (13/12/20) · 12:00 H █ | EUROPA | GIRONA | 1-1 | |||
08 (19/12/20) · 12:30 H █ | PENYA ARRABAL | EUROPA | 1-1 | |||
09 (21/01/21) · 20:00 H █ | EUROPA | DAMM | 1-0** | |||
10 (09/01/21) · 17:00 H █ | EUROPA | SAN FRANCISCO | 0-1 | |||
11 (16/01/21) · 12:00 H █ | BARCELONA | EUROPA | 5-0 | |||
12 (24/01/21) · 16:00 H █ | EUROPA | ATL. VILLACARLOS | 4-0 | |||
13 (31/01/21) · 11:30 H █ | ESPANYOL | EUROPA | 2-2 | |||
14 (06/02/21) · 17:00 H █ | EUROPA | MALLORCA | 1-0 | |||
15 (14/02/21) · 17:00 H █ | CORNELLÀ | EUROPA | 3-0 | |||
16 (21/02/21) · 12:00 H █ | GIRONA | EUROPA | 1-1 | |||
17 (28/02/21) · 17:00 H █ | EUROPA | PENYA ARRABAL | 1-0 | |||
18 (21/03/21) · 12:00 H █ | DAMM | EUROPA | 2-0 | |||
SEGONA FASE · LLUITA PEL TÍTOL (a una volta única amb els millors del subgrup B) | ||||||
1 (10/04/21) · 16:30 H █ | ZARAGOZA | EUROPA | 1-0 | |||
2 (18/04/21) · 12:00 H █ | EUROPA | NÀSTIC TARRAGONA | 0-1 | |||
3 (09/05/21) · 12:00 H █ | CERDANYOLA | EUROPA | 2-1*** | |||
4 (15/05/21) · 17:00 H █ | EUROPA | EBRO | 2-0 | |||
5 (30/05/21) · 12:00 H █ | SABADELL | EUROPA | 4-0 | |||
Classificació: 9è / Punts: 23 / PG: 8 / PE: 5 / PP: 10 / GF: 21 / GC: 28
* El partit de la 1a jornada de lliga s'havia de jugar l'1 de novembre però es va ajornar per un cas positiu de Covid-19 dins la plantilla gracienca
** = El partit de la 9a jornada s'havia de jugar el 27 de desembre, però es va ajornar per un cas positiu de Covid-19 dins la plantilla gracienca
*** = El partit de la 3a jornada de la 2a fase s'havia de jugar el 24 d'abril però es va ajornar per un positiu de Covid-19 dins la plantilla del Cerdanyola
[/tab_item] [tab_item title="2019/2020"]
DIVISIÓ D'HONOR 2019/2020 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (08/09/19) · 17:00 H █ |
EUROPA |
S. CASABLANCA |
1-0 | |||
02 (14/09/19) · 12:30 H █ | ESPANYOL | EUROPA |
1-0 | |||
03 (22/09/19) · 16:00 H █ | EBRO | EUROPA |
0-0 | |||
04 (28/09/19) · 17:00 H █ | EUROPA |
MALLORCA | 1-3 | |||
05 (05/10/19) · 17:30 H █ | JÀBAC | EUROPA |
0-0 | |||
06 (12/10/19) · 16:30 H █ | EUROPA |
CORNELLÀ | 0-0 | |||
07 (20/10/19) · 12:30 H █ | GIRONA | EUROPA |
1-3 | |||
08 (26/10/19) · 16:00 H █ | EUROPA |
AT. VILLACARLOS | 1-0 | |||
09 (01/11/19) · 12:00 H █ | LLEIDA ESPORTIU |
EUROPA |
2-0 | |||
10 (09/11/19) · 17:15 H █ | EUROPA | GIM. TARRAGONA | 2-0 | |||
11 (16/11/19) · 12:00 H █ | SAN FRANCISCO | EUROPA | 0-0 | |||
12 (23/11/19) · 17:15 H █ | EUROPA | HUESCA | 1-0 | |||
13 (01/12/19) · 12:00 H █ | BARCELONA | EUROPA | 2-0 | |||
14 (08/12/19) · 12:00 H █ | EUROPA | ZARAGOZA | 3-1 | |||
15 (15/12/19) · 18:00 H █ | DAMM | EUROPA | 2-0 | |||
16 (22/12/19) · 12:30 H █ | S. CASABLANCA | EUROPA | 0-1 | |||
17 (11/01/20) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL | 0-1 | |||
18 (18/01/20) · 17:15 H █ | EUROPA | EBRO | 2-0 | |||
19 (26/01/20) · 12:00 H █ | MALLORCA | EUROPA | 1-4 | |||
20 (01/02/20) · 17:00 H █ | EUROPA | JÀBAC | 4-1 | |||
21 (08/02/20) · 16:30 H █ | CORNELLÀ | EUROPA | 0-1 | |||
22 (16/02/20) · 17:00 H █ | EUROPA | GIRONA | 0-0 | |||
23 (23/02/20) · 12:30 H █ | AT. VILLACARLOS | EUROPA | 3-2 | |||
24 (01/03/20) · 17:15 H █ | EUROPA | LLEIDA ESPORTIU | 2-0 | |||
25 (08/03/20) · 12:00 H █ | GIM. TARRAGONA | EUROPA | 0-0 | |||
* |
* La lliga no pot seguir disputant-se per la pandèmia mundial de la Covid-19
Dos mesos després de l'aturada de la competició la RFEF dona per acabades
totes les lligues i la Divisió d'Honor juvenil finalitza tal com estava
en la jornada número 25 del 8 de març
[/tab_item] [tab_item title="2018/2019"]
DIVISIÓ D'HONOR 2018/2019 · GRUP III | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (02/09/18) · 18:30 H █ |
CORNELLÀ |
EUROPA |
0-0 | |||
02 (09/09/18) · 12:00 H █ | EUROPA | PENYA ARRABAL | 1-0 | |||
03 (16/09/18) · 16:30 H █ | EUROPA | ZARAGOZA | 1-1 | |||
04 (23/09/18) · 11:00 H █ | ESPANYOL | EUROPA | 1-2 | |||
05 (30/09/18) · 16:00 H █ | EUROPA | MALLORCA | 1-0 | |||
06 (06/10/18) · 17:00 H █ | GIM.MANRESA | EUROPA | 3-1 | |||
07 (13/10/18) · 18:00 H █ | EUROPA | GIRONA | 1-0 | |||
08 (20/10/18) · 13:00 H █ | BARCELONA | EUROPA | 4-0 | |||
09 (14/11/18) · 20:00 H █ | EUROPA | EL OLIVAR | 2-0* | |||
10 (04/11/18) · 12:30 H █ | MANACOR | EUROPA | 2-2 | |||
11 (10/11/18) · 17:15 H █ | EUROPA | LLEIDA ESPORTIU | 1-1 | |||
12 (18/11/18) · 12:00 H █ | GIM.TARRAGONA | EUROPA | 0-0 | |||
13 (24/11/18) · 17:00 H █ | EUROPA | SAN FRANCISCO | 1-0 | |||
14 (01/12/18) · 12:30 H █ | REUS | EUROPA | 1-1 | |||
15 (06/12/18) · 16:00 H █ | EUROPA | S. CASABLANCA | 2-1 | |||
16 (09/12/18) · 12:00 H █ | EUROPA | CORNELLÀ |
1-1 | |||
17 (16/12/18) · 12:00 H █ | PENYA ARRABAL | EUROPA | 0-1 | |||
18 (23/12/18) · 15:30 H █ | ZARAGOZA | EUROPA | 2-1 | |||
19 (12/01/19) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL | 1-1 | |||
20 (19/01/19) · 12:00 H █ | MALLORCA | EUROPA | 3-0 | |||
21 (26/01/19) · 17:15 H █ | EUROPA | GIM.MANRESA | 3-1 | |||
22 (03/02/19) · 12:15 H █ | GIRONA | EUROPA | 1-2 | |||
23 (09/02/19) · 17:15 H █ | EUROPA | BARCELONA | 0-1 | |||
24 (16/02/19) · 17:30 H █ | EL OLIVAR | EUROPA | 0-2 | |||
25 (01/03/19) · 17:30 H █ | EUROPA | MANACOR | 4-0 | |||
26 (09/03/19) · 18:00 H █ | LLEIDA ESPORTIU | EUROPA | 2-0 | |||
27 (17/03/19) · 17:00 H █ | EUROPA | GIM.TARRAGONA | 1-1 | |||
28 (24/03/19) · 12:00 H █ | SAN FRANCISCO | EUROPA | 1-0 | |||
29 (30/03/19) · 17:15 H █ | EUROPA | REUS | 2-1 | |||
30 (07/04/19) · 13:00 H █ | S. CASABLANCA | EUROPA | 0-0 |
Classificació: 6è / Punts: 49 / PG: 13 / PE: 10 / PP: 7 / GF: 47 / GC: 34
Campió: Zaragoza / Copa Rei: Zaragoza i Barcelona / Descens: Gim. Manresa, Penya Arrabal, Manacor i El Olivar
[/tab_item] [tab_item title="2017/2018"]
LLIGA NACIONAL 2017/2018 · GRUP VII | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (26/08/17) · 18:05 H █ |
DAMM B |
EUROPA |
1-1 | |||
02 (03/09/17) · 17:00 H █ | EUROPA | ATL. SEGRE | 3-2 | |||
03 (10/09/17) · 12:00 H █ | PALAMÓS | EUROPA | 0-1 | |||
04 (16/09/17) · 17:15 H █ | EUROPA | MANRESA | 4-0 | |||
05 (23/09/17) · 16:00 H █ | G. TARRAGONA B | EUROPA | 2-3 | |||
06 (30/09/17) · 17:15 H █ | EUROPA | CORNELLÀ B | 1-0 | |||
07 (07/10/17) · 16:00 H █ | BADALONA | EUROPA | 2-1 | |||
08 (14/10/17) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 0-1 | |||
09 (21/10/17) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 5-1 | |||
10 (28/10/17) · 17:15 H █ | EUROPA | MOLLET | 2-1 | |||
11 (04/11/17) · 17:00 H █ | SABADELL | EUROPA | 1-0 | |||
12 (11/11/17) · 17:15 H █ | EUROPA | GIRONA B |
2-0 | |||
13 (19/11/17) · 16:00 H █ | JM GENÉ | EUROPA | 0-1 | |||
14 (25/11/17) · 17:15 H █ | EUROPA | REUS | 3-0 | |||
15 (02/12/17) · 12:00 H █ | LLAGOSTERA | EUROPA | 0-3 | |||
16 (17/12/17) · 18:30 H █ | EUROPA | JÀBAC | 0-0 | |||
17 (07/01/18) · 10:00 H █ | SANTS | EUROPA | 1-3 | |||
18 (13/01/18) · 17:15 H █ | EUROPA | DAMM B |
0-1 | |||
19 (21/01/18) · 12:00 H █ | ATL. SEGRE | EUROPA | 0-2 | |||
20 (27/01/18) · 17:15 H █ | EUROPA | PALAMÓS | 1-1 | |||
21 (04/02/18) · 11:00 H █ | MANRESA | EUROPA | 0-0 | |||
22 (17/02/18) · 17:15 H █ | EUROPA | G. TARRAGONA B | 0-0 | |||
23 (28/02/18) · 20:45 H █ | CORNELLÀ B | EUROPA | 2-1 | |||
24 (04/03/18) · 16:30 H █ | EUROPA | BADALONA | 2-1 | |||
25 (10/03/18) · 16:30 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 0-0 | |||
26 (17/03/18) · 18:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 1-0 | |||
27 (01/05/18) · 16:00 H █ | MOLLET | EUROPA | 0-1* | |||
28 (07/04/18) · 17:15 H █ | EUROPA | SABADELL | 6-3 | |||
29 (15/04/18) · 12:00 H █ | GIRONA B | EUROPA | 1-1 | |||
30 (21/04/18) · 17:15 H █ | EUROPA | JM GENÉ | 2-2 | |||
31 (28/04/18) · 17:00 H █ | REUS | EUROPA | 2-1 | |||
32 (05/05/18) · 20:00 H █ | EUROPA | LLAGOSTERA | 3-0 | |||
33 (12/05/18) · 16:00 H █ | JÀBAC | EUROPA | 2-1 | |||
34 (19/05/18) · 17:00 H █ |
EUROPA | SANTS | 1-1 |
* = El partit s'havia de disputar originàriament el 24/03/18 a les 16 hores però es va ajornar per la pluja. El dia de la definitiva disputa del partit, l'Europa va assolir matemàticament l'ascens a Divisió d'Honor.
Classificació: 4t / Punts: 60 / PG: 17 / PE: 9 / PP: 8 / GF: 52 / GC: 32
Campió: Barcelona B / Ascens: Europa i Reus / Descens: Sants, Manresa, Josep Maria Gené i Sabadell
[/tab_item][tab_item title="2016/2017"]
LLIGA NACIONAL 2016/2017 · GRUP VII | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (27/08/16) · 19:00 H █ |
EUROPA | GIM. MANRESA |
2-2 | |||
02 (03/09/16) · 17:30 H █ | MATARÓ | EUROPA | 0-0 | |||
03 (10/09/16) · 19:00 H █ | EUROPA | JOSEP M. GENÉ | 3-1 | |||
04 (17/09/16) · 16:30 H █ | CORNELLÀ B | EUROPA | 4-1 | |||
05 (24/09/16) · 19:00 H █ | EUROPA | G.TARRAGONA B | 1-1 | |||
06 (01/10/16) · 17:00 H █ | FIGUERES | EUROPA | 0-1 | |||
07 (08/10/16) · 15:30 H █ | GIRONA B | EUROPA | 3-1 | |||
08 (15/10/16) · 17:15 H █ | EUROPA | BADALONA | 3-4 | |||
09 (23/10/16) · 12:00 H █ | MERCANTIL | EUROPA | 2-2 | |||
10 (29/10/16) · 17:15 H █ | EUROPA | MANRESA | 0-1 | |||
11 (05/11/16) · 16:00 H █ | DAMM B | EUROPA | 1-0 | |||
12 (12/11/16) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 1-0 | |||
13 (19/11/16) · 12:00 H █ | MOLLET | EUROPA | 3-0 | |||
14 (26/11/16) · 17:15 H █ | EUROPA | JÚPITER | 1-2 | |||
15 (10/12/16) · 16:00 H █ | JÀBAC-TERRASSA | EUROPA | 8-2 | |||
16 (18/12/16) · 12:00 H █ | EUROPA | BARCELONA B | 3-3 | |||
17 (07/01/17) · 16:00 H █ | LLEIDA ESPORTIU | EUROPA | 2-1 | |||
18 (14/01/17) · 16:30 H █ | GIM. MANRESA | EUROPA | 1-0 | |||
19 (21/01/17) · 17:15 H █ | EUROPA | MATARÓ | 2-1 | |||
20 (29/01/17) · 16:00 H █ | JOSEP M. GENÉ | EUROPA | 2-3 | |||
21 (04/02/17) · 17:15 H █ | EUROPA | CORNELLÀ B | 1-2 | |||
22 (11/02/17) · 12:00 H █ | G.TARRAGONA B | EUROPA | 1-1 | |||
23 (18/02/17) · 17:30 H █ | EUROPA | FIGUERES | 2-1 | |||
24 (04/03/17) · 17:15 H █ | EUROPA | GIRONA B | 2-0 | |||
25 (11/03/17) · 16:00 H █ | BADALONA | EUROPA | 1-1 | |||
26 (18/03/17) · 17:15 H █ | EUROPA | MERCANTIL | 0-2 | |||
27 (25/03/17) · 18:00 H █ | MANRESA | EUROPA | 0-0 | |||
28 (01/04/17) · 17:15 H █ | EUROPA | DAMM B | 1-1 | |||
29 (09/04/17) · 09:30 H █ | ESPANYOL B | EUROPA | 3-2 | |||
30 (22/04/17) · 17:15 H █ | EUROPA | MOLLET | 1-1 | |||
31 (29/04/17) · 18:00 H █ | JÚPITER | EUROPA | 0-3 | |||
32 (06/05/17) · 17:15 H █ | EUROPA | JÀBAC-TERRASSA | 2-2 | |||
33 (14/05/17) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 6-1 | |||
34 (20/05/17) · 19:30 H █ | EUROPA | LLEIDA ESPORTIU | 2-5 |
Classificació: 11è / Punts: 35 / PG: 8 / PE: 11 / PP: 15 / GF: 46 / GC: 66
Campió: Barcelona B / Ascens: Lleida Esportiu i Gim. Manresa / Descens: Mataró, Mercantil, Júpiter i Figueres.
[/tab_item] [tab_item title="2015/2016"]
LLIGA NACIONAL 2015/2016 · GRUP VII | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (29/08/15) · 17:00 H █ |
GIRONÈS-SÀBAT | EUROPA | 1-1 | |||
02 (06/09/15) · 18:00 H █ |
EUROPA | MOLLET | 2-2 | |||
03 (13/09/15) · 12:00 H █ |
MANRESA | EUROPA | 2-0 | |||
04 (20/09/15) · 17:00 H █ |
EUROPA | SABADELL | 1-1 | |||
05 (27/09/15) · 12:15 H █ |
BELLVITGE | EUROPA | 1-1 | |||
06 (03/10/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | MATARÓ | 3-0 | |||
07 (10/10/15) · 16:30 H █ |
JOSEP M. GENÉ | EUROPA | 3-1 | |||
08 (17/10/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | CAMBRILS | 1-1 | |||
09 (24/10/15) · 12:00 H █ |
DAMM B | EUROPA | 2-1 | |||
10 (31/10/15) · 16:00 H █ |
EUROPA | MERCANTIL | 5-1 | |||
11 (07/11/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | REUS | 0-1 | |||
12 (14/11/15) · 17:45 H █ |
PRAT | EUROPA | 1-0 | |||
13 (03/12/15) · 20:30 H █ |
EUROPA | BARCELONA B | 1-0 | |||
14 (28/11/15) · 16:00 H █ |
BADALONA | EUROPA | 1-1 | |||
15 (12/12/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | JÀBAC-TERRASSA | 1-1 | |||
16 (20/12/15) · 10:00 H █ |
ESPANYOL B | EUROPA | 0-1 | |||
17 (09/01/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | CORNELLÀ B | 1-3 | |||
18 (16/01/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | GIRONÈS-SÀBAT | 2-1 | |||
19 (23/01/16) · 12:00 H █ |
MOLLET | EUROPA | 3-0 | |||
20 (30/01/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | MANRESA | 3-1 | |||
21 (13/02/16) · 18:15 H █ | SABADELL | EUROPA | 3-0 | |||
22 (20/02/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | BELLVITGE | 1-3 | |||
23 (27/02/16) · 17:30 H █ |
MATARÓ | EUROPA | 3-3 | |||
24 (05/03/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | JOSEP M. GENÉ | 1-3 | |||
25 (13/03/16) · 11:45 H █ |
CAMBRILS | EUROPA | 4-1 | |||
26 (19/03/16) · 17:15 H █ |
EUROPA | DAMM B | 0-2 | |||
27 (02/04/16) · 16:15 H █ | MERCANTIL | EUROPA | 2-3 | |||
28 (09/04/16) · 18:15 H █ | REUS | EUROPA | 0-1 | |||
29 (16/04/16) · 17:15 H █ | EUROPA | PRAT | 1-0 | |||
30 (24/04/16) · 12:00 H █ | BARCELONA B |
EUROPA | 1-0 | |||
31 (30/04/16) · 17:15 H █ | EUROPA | BADALONA | 2-1 | |||
32 (07/05/16) · 16:00 H █ | JÀBAC-TERRASSA | EUROPA | 1-0 | |||
33 (19/05/16) · 20:00 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 2-1 | |||
34 (21/05/16) · 17:00 H █ | CORNELLÀ B | EUROPA | 2-0 | |||
Classificació: 14è / Punts: 41 / PG: 11 / PE: 8 / PP: 15 / GF: 41 / GC: 52
Campió: Damm B / Ascens: Unif. Bellvitge i Sabadell / Descens: Gironès-Sàbat, Cambrils, Prat i Reus.
[/tab_item] [tab_item title="2014/2015"]
LLIGA NACIONAL 2014/2015 · GRUP VII | ||||||
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica |
||||||
JORNADA, DATA I HORA |
LOCAL | VISITANT | RESULTAT | |||
01 (30/08/14) · 18:00 H █ |
MANLLEU | EUROPA | 1-0 | |||
02 (06/09/14) · 17:00 H █ |
EUROPA | GIRONA | 1-1 | |||
03 (13/09/14) · 18:00 H █ |
BLANCA SUBUR | EUROPA | 1-3 | |||
04 (20/09/14) · 18:00 H █ |
EUROPA | MATARÓ | 2-1 | |||
05 (28/09/14) · 17:45 H █ |
GIRONÈS-SABAT | EUROPA | 1-0 | |||
06 (04/10/14) · 18:30 H █ |
EUROPA | MOLLET | 0-1 | |||
07 (12/10/14) · 12:00 H █ |
VILA OLÍMPICA | EUROPA | 1-1 | |||
08 (18/10/14) · 17:15 H █ |
EUROPA | GAVÀ | 3-4 | |||
09 (25/10/14) · 15:30 H █ |
REUS | EUROPA | 1-5 | |||
10 (01/11/14) · 16:30 H █ |
EUROPA | BARCELONA B | 3-2 | |||
11 (08/11/14) · 18:15 H █ |
SANT ANDREU | EUROPA | 1-0 | |||
12 (15/11/14) · 17:15 H █ |
EUROPA | DAMM B | 1-1 | |||
13 (23/11/14) · 10:00 H █ |
ESPANYOL B | EUROPA | 5-0 | |||
14 (28/11/14) · 17:15 H █ |
EUROPA | UNIF. BELLVITGE | 1-1* | |||
15 (13/12/14) · 16:30 H █ |
EUROPA | L'HOSPITALET | 1-0 | |||
16 (20/12/14) · 17:45 H █ |
PRAT | EUROPA | 1-2 | |||
17 (10/01/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | CORNELLÀ B | 0-1 | |||
18 (17/01/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | MANLLEU | 0-2 | |||
19 (25/01/15) · 12:00 H █ |
GIRONA | EUROPA | 0-4 | |||
20 (31/01/15) · 17:15 H █ |
EUROPA | BLANCA SUBUR | 6-0 | |||
21 (07/02/15) · 17:30 H █ | MATARÓ | EUROPA | 0-3 | |||
22 (21/02/15) · 17:15 H █ | EUROPA | GIRONÈS-SABAT | 1-1 | |||
23 (01/03/15) · 16:30 H █ | MOLLET | EUROPA | 1-2 | |||
24 (08/03/15) · 17:15 H █ | EUROPA | VILA OLÍMPICA | 6-1 | |||
25 (14/03/15) · 18:00 H █ | GAVÀ | EUROPA | 2-2 | |||
26 (22/03/15) · 12:00 H █ | EUROPA | REUS | 1-0 | |||
27 (29/03/15) · 12:00 H █ | BARCELONA B | EUROPA | 5-0 | |||
28 (11/04/15) · 17:15 H █ | EUROPA | SANT ANDREU | 0-1 | |||
29 (19/04/15) · 18:00 H █ | DAMM B | EUROPA | 3-1 | |||
30 (25/04/15) · 17:15 H █ | EUROPA | ESPANYOL B | 2-2 | |||
31 (02/05/15) · 20:15 H █ | UNIF. BELLVITGE | EUROPA | 1-1 | |||
32 (09/05/15) · 18:00 H █ | L'HOSPITALET | EUROPA | 1-0 | |||
33 (16/05/15) · 17:15 H █ | EUROPA | PRAT | 5-3 | |||
34 (23/05/15) · 17:00 H █ | CORNELLÀ B |
EUROPA | 1-2 | |||
Classificació: 9è / Punts: 50 / PG: 14 / PE: 8 / PP: 12 / GF: 59 / GC: 48
Campió: Espanyol B / Ascens: Girona i Sant Andreu / Descens: Gavà, L'Hospitalet, Vila Olímpica, Manlleu i Blanca Subur.
* = partit iniciat el 29/11/14, disputat durant 75 minuts (1-1) i finalitzat sense completar per culpa de la forta pluja. Represa el 03/01/14 sense alterar l'empat.
[/tab_item] [/tab]
No trobes l'article que busques?
Si busques un anterior a Juny del 2014, probablement sigui a la Hemeroteca